CTIF Fire Statistics Issue no 23 now available in Hungarian
感谢您选择 Automatic Translation。目前,我们提供从英语到法语和德语的翻译,不久的将来还会增加更多翻译语言。请注意,这些翻译是由第三方人工智能软件服务生成的。虽然我们发现这些翻译大部分都是正确的,但并非每种情况下都完美无缺。为确保您阅读的信息正确无误,请参考英文原文。如果您发现翻译中有错误,希望引起我们的注意,请告诉我们,这将对我们大有帮助。我们一旦发现任何文字或章节有误,都会及时更正。如有任何翻译错误,请及时与我们的网站管理员联系。
Tisztelt Kollégák!
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a magyar tűz-és katasztrófavédelmi rendszer legmagasabb szintű hivatásos szerveként fontos feladatának tekinti a nemzetközi szervezetekkel történő kapcsolatok és a hagyományok ápolását. Mindenkor kiemelt szerepet szánunk a két-és többoldalú megállapodásoknak, a kiemelt szervezetekkel, és szövetségekkel fennálló kapcsolatoknak.
A nemzetközi tűzvédelmi élet egyik motorja a Nemzetközi Tűzoltó Szövetség (CTIF). Magyarország pedig ennek a szervezetnek 1900 óta alapító és azóta is aktív tagja. A BM OKF tovább szeretné erősíteni szerepvállalását a CTIF-ben, amelynek első lépcsőjeként 2011. március 23-án hivatalosan is újjászervezte a CTIF Magyar Nemzeti Bizottságot. A CTIF MNB tagjai a eljes hazai tűzvédelmi területet reprezentálják, függetlenül attól, hogy önkéntes, létesítményi, hivatásos tűzoltókról, a katasztrófavédelem más területén szolgálatot teljesítőkről, vagy az utánpótlást biztosító ifjúsági tűzoltókról van szó. Magyarország növekvő aktivitását mutatja, hogy 2016-ban Budapesten írta alá több ország azt a nyilatkozatot melynek alapján a CTIF Közgyűlése jóváhagyta Magyarország vezetésével a CTIF Tűzvizsgáló Bizottságának megalakítását.
Ezen felül 2019-ben a CTIF Tűzmegelőzési Bizottság, 2020-ban a CTIF Történeti és Dokumentációs Bizottság ülésének ad otthont Budapest.
A munkánk során szükségünk van nemzetközi kitekintésre, hogy lássuk akár Európában, akár a világ Európán kívüli országaiban, milyen felszerelésekkel rendelkeznek, milyen új technológiákat, módszereket fejlesztenek, milyen körülmények között, milyen feladatokat látnak el. E tevékenységről a legkülönbözőbb számadatok, statisztikák nyújtanak egyfajta képet, melyet a CTIF Tűzkár Statisztikai Központja (CFS) 23. alkalommal tett közzé a világ egyes országairól és nagyvárosairól. A tűzkár statisztikát a tagországok által megküldött adatok alapján állítják össze, lehetőséget biztosítva elemzések, értékelések készítésére, tendenciák meghatározására. Ezeket az adatokat, illetve a hozzájuk tartozó magyarázatokat most a BM OKF és a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ munkatársainak köszönhetően, a Berlini Tűzoltó Akadémiával együttműködésben, magyar nyelven is elérhetővé tesszük a magyar szakemberek, érdeklődők számára.
A CTIF-CFS 23. kiadványa a 2016. év tűzkár-statisztikai adatait tartalmazza, melyek között Magyarország és Budapest is megjelenik. Az egyes országok tűzvédelmi és statisztikai rendszere azonban jelentősen eltérhet egymástól, lehetnek olyan kategóriák, amelyek egyes országok rendszerében nem értelmezhetőek vagy nem gyűjtik külön ezen adatokat, ezért azok értékelésénél, összehasonlításánál ezt figyelembe kell venni.
Dr. Góra Zoltán tű. vezérőrnagy
főigazgató
tűzoltósági főtanácsos